2015 PACE NSC from June 06-07, 2015 Statistics report for Final Standings
Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

Individual Statistics

Rank Player Team Division GP 20 10 Pts PPG
1 Bruce Lou (Sr) Saratoga 25th 15.5 58 122 2380 153.55
2 Henry Hawthorn (Sr) Harmony (SS) 17th 18.0 76 116 2680 148.89
3 Eric Xu (Sr) Western Albemarle Championship 20.0 94 108 2960 148.00
4 Sam Blizzard (Sr) Northmont 9th 19.0 62 119 2430 127.89
5 Kion You (Jr) Rancho Bernardo 17th 18.0 54 100 2080 115.56
6 Caleb Kendrick (Sr) Norman North 17th 18.0 41 121 2030 112.78
7 Connor Wood (Sr) Maggie Walker A Championship 19.0 69 46 1840 96.84
8 Amol Patil (So) Cinco Ranch 61st 14.4 29 78 1360 94.44
9 Olivia Kiser (Sr) Glasgow (SS) 37th 15.0 16 108 1400 93.33
10 Nick Pinto (Sr) Flowery Branch 57th 15.5 17 107 1410 90.97
11 Alston Boyd (Sr) Bloomington 9th 19.0 39 90 1680 88.42
12 Adam Fine (Sr) Univ. Chicago Lab Championship 20.0 47 82 1760 88.00
13 Evan Pandya (Sr) Rockford Auburn A Championship 20.0 53 56 1620 81.00
14 Gabriel Guedes (Sr) Richard Montgomery 9th 18.0 52 40 1440 80.00
15 Ali Saeed (So) Adlai Stevenson 41st 12.0 19 56 940 78.33
16 Parth Parikh (Jr) Hannibal 65th 15.0 12 91 1150 76.67
17 Ashwin Ramaswami (So) Chattahoochee JV 29th 15.0 31 52 1140 76.00
18 Brandon Shull (Sr) Fisher Catholic 37th 16.0 21 79 1210 75.62
19 Kevin Wang (Sr) Arcadia 9th 18.0 54 27 1350 75.00
20 Rohan Kodialam (Sr) High Tech A Championship 18.0 39 55 1330 73.89
21 Nathan Mar (Jr) CCA 25th 15.0 32 45 1090 72.67
22 Corin Wagen (Jr) LASA A Championship 21.0 54 44 1520 72.38
23 Gavin Gao (Sr) Waterloo 65th 15.0 29 48 1060 70.67
24 Arjuna Subramanian (Sr) Montgomery Blair Championship 20.5 31 82 1440 70.24
25 Matthew Lehmann (So) Barrington (JV) 49th 16.0 27 58 1120 70.00
26 Jack Watts (Sr) Detroit Catholic A Championship 19.0 40 52 1320 69.47
27 Lawrence Simon (Sr) Quince Orchard 17th 18.0 29 67 1250 69.44
28 Luke Tierney (So) Hunter A 33rd 15.0 32 40 1040 69.33
29 Quinn LeGallo-Malone (Sr) Albemarle 53rd 15.0 10 84 1040 69.33
30 Greg Burton (Sr) St. Joseph 45th 15.0 14 75 1030 68.67
31 Ethan Lu (Sr) Novi 61st 14.0 12 71 950 67.86
32 Jarek Jankowski (Sr) Bellarmine 9th 18.5 47 27 1210 65.41
33 Sayeef Moyen (Sr) Copley 45th 15.0 19 60 980 65.33
34 Rohin Devanathan (Jr) Solon 9th 18.0 34 49 1170 65.00
35 Austin Foos (Sr) Detroit Catholic A Championship 19.0 49 22 1200 63.16
36 Cole Timmerwilke (Jr) Rockford Auburn A Championship 20.0 42 41 1250 62.50
37 Thirushan Wigna-Kumar (So) Paul L. Dunbar (JV) 41st 15.0 12 69 930 62.00
38 NourEddine Hijazi (So) Sidney 29th 15.5 22 52 960 61.94
39 Ethan Russo (Jr) LASA A Championship 21.0 41 45 1270 60.48
40 Sunny Chen (Jr) Hinsdale Central 25th 15.0 28 34 900 60.00
41 John DiCarlo (Jr) LASA B 73rd 8.0 9 29 470 58.75
42 Weijia Cheng (Sr) Centennial A 25th 15.5 25 41 910 58.71
43 Adithya Kannan (Sr) High Tech A Championship 18.0 24 56 1040 57.78
44 Shub Mehta (So) Dorman A 49th 15.5 27 35 890 57.42
45 Andrew Liang (So) Johns Creek 41st 15.5 16 56 880 56.77
46 Jake Deerin (Jr) Manheim A 33rd 15.0 19 47 850 56.67
47 Andy Huff (So) St. John's 29th 15.0 17 51 850 56.67
48 Justin Nghiem (Sr) Arcadia 9th 18.0 40 20 1000 55.56
49 Vanessa Okoyeh (Sr) Early College at Guilford 9th 18.0 26 48 1000 55.56
50 John Xiang (Jr) Solon 9th 18.0 26 46 980 54.44
51 Varkey Alumootil (So) CCA 25th 15.0 30 21 810 54.00
52 Ryan Golant (Jr) TJ Sci/Tech A [VA] 9th 19.0 24 54 1020 53.68
53 Patrick Canteros (Jr) Maggie Walker A Championship 19.0 35 30 1000 52.63
54 Zachary Baumgartner (Jr) Half Hollow Hills East 69th 15.0 11 55 770 51.33
55 Harry Daley-Young (So) St. Anselm's (JV) 73rd 15.0 17 42 760 50.67
56 Austin Morton (So) Detroit Catholic C 41st 15.0 16 44 760 50.67
57 James MacLeod (Sr) Rappahannock County (SS) 77th 15.0 12 52 760 50.67
58 Jarman Taylor (Sr) George Mason (SS) 77th 15.0 4 68 760 50.67
59 Ziad Ali (Sr) Early College at Guilford 9th 18.0 31 29 910 50.56
60 Clare Keenan (Sr) Univ. Chicago Lab Championship 20.0 37 25 990 49.50
61 Jonathan Huh (Jr) Carbondale 17th 18.0 23 43 890 49.44
62 Catherine Xue (Sr) Montgomery Blair Championship 20.5 26 49 1010 49.27
63 Jonchee Kao (Sr) Bellarmine 9th 18.5 27 37 910 49.19
64 Alex Denko (Sr) LASA A Championship 21.0 39 25 1030 49.05
65 Ujwal Punyamurtula (So) LASA B 73rd 8.0 5 29 390 48.75
66 Conor Nailos (Sr) Detroit Catholic C 41st 15.0 12 48 720 48.00
67 Andrew Leung (Sr) Arcadia 9th 18.0 34 18 860 47.78
68 Rohan Narayan (Jr) Wilmington Charter 29th 15.0 16 39 710 47.33
69 Bradley McLain (Sr) Rockford Auburn B 53rd 15.0 14 43 710 47.33
70 Elizabeth Enright (MS) Singapore B (JV) 57th 15.5 8 57 730 47.10
71 Maggie Schaffer (Sr) Marist 45th 15.0 13 44 700 46.67
72 Mark Abate (Sr) Mountain Lakes (SS) 49th 17.0 11 57 790 46.47
73 Casey Wetherbee (So) Ithaca (JV) 53rd 17.0 11 57 790 46.47
74 Siri Neerchal (So) Centennial C (JV) 77th 15.5 6 60 720 46.45
75 Andre Wong (Sr) Shanghai Puxi A 37th 15.5 11 49 710 45.81
76 Ankush Bajaj (Jr) Hinsdale Central 25th 15.0 18 32 680 45.33
77 Max Krawczyk (Sr) Palo Alto 33rd 15.0 14 40 680 45.33
78 Mahima Kumara (Jr) State College A 53rd 15.0 9 49 670 44.67
79 Hersh Gupta (Jr) Johns Creek 41st 15.5 12 45 690 44.52
80 Cameron Cinel (Sr) Lusher 57th 14.5 11 42 640 44.14
81 Joseph Feffer (Fr) State College A 53rd 15.0 12 42 660 44.00
82 Luke Henter (Jr) Albemarle 53rd 15.0 9 48 660 44.00
83 Reese Fulgenzi (Sr) Loudoun County 49th 15.0 8 50 660 44.00
84 Anthony DiCarlo (Jr) Davis 17th 16.0 24 22 700 43.75
85 Robert Tang (Sr) Berwyn 57th 14.5 11 41 630 43.45
86 Eric Chang (Sr) Christiansburg 65th 15.0 4 57 650 43.33
87 Rebecca Rosenthal (Jr) Bergen County 37th 13.0 10 36 560 43.08
88 Ean Maloney (Jr) Detroit Catholic B 17th 18.0 19 38 760 42.22
89 Piotr Crittenden (Sr) Manheim B 65th 15.0 8 47 630 42.00
90 Sathvik Nair (Jr) Leland 73rd 15.0 6 51 630 42.00
91 Annabelle Yang (So) Southside (SS) 45th 15.5 16 33 650 41.94
92 Denis Tchaouchev (Sr) Detroit Catholic B 17th 18.0 29 17 750 41.67
93 Alex Harrelson (So) TJ Classical [NC] 81st 15.0 6 50 620 41.33
94 Ryan Heslin (Sr) Centennial A 25th 15.5 15 34 640 41.29
95 Saurav Pattanayak (Jr) TJ Sci/Tech B [VA] 73rd 8.5 6 23 350 41.18
96 Mohan Malhotra (Jr) Wilmington Charter 29th 15.0 14 33 610 40.67
97 Andrew Huang (Jr) High Tech B 17th 16.0 10 45 650 40.62
98 Alex La Forest (Jr) Detroit Catholic B 17th 18.0 16 40 720 40.00
99 Danielle Michaud (Jr) Dorman A 49th 15.5 12 38 620 40.00
100 Dominic Chui (Jr) Shanghai Puxi B 81st 15.0 11 38 600 40.00
101 Cass Plowman (So) LASA B 73rd 15.0 16 27 590 39.33
102 Ryan Teevens (Jr) Divine Child 61st 11.0 7 29 430 39.09
103 Andrius Gobis (Sr) Detroit Catholic B 17th 18.0 18 34 700 38.89
104 Ron Mucci (So) Mountain Lakes (SS) 49th 17.0 12 42 660 38.82
105 John Waldron (So) Barrington (JV) 49th 16.0 15 32 620 38.75
106 Trevor Filseth (Jr) Palo Alto 33rd 15.0 15 28 580 38.67
107 Vinay Gajula (Sr) St. John's 29th 15.0 9 40 580 38.67
108 Alex Kozitzky (Sr) Souderton Area 93rd 14.0 3 48 540 38.57
109 Aaron Jensen (Jr) Sidney 29th 15.5 8 43 590 38.06
110 Omeed Askary (So) Valley Christian (JV) 69th 15.0 9 39 570 38.00
111 Conner Reynolds (Jr) Detroit Catholic A Championship 19.0 21 30 720 37.89
112 Trinish Chatterjee (Sr) Richard Montgomery 9th 18.0 21 26 680 37.78
113 Mahir Morsehd (Sr) Carbondale 17th 18.0 14 40 680 37.78
114 Tanay Wakhare (Jr) Quince Orchard 17th 17.5 15 36 660 37.71
115 Ruyan Zhang (So) TJ Sci/Tech B [VA] 73rd 15.5 6 46 580 37.42
116 Jack Zent (So) Loudoun County 49th 15.0 8 40 560 37.33
117 Daniel Xu (So) Ithaca (JV) 53rd 17.0 11 41 630 37.06
118 Noah Fuller (So) St. Anselm's (JV) 73rd 12.5 10 26 460 36.80
119 James Zhou (Jr) Hinsdale Central 25th 15.0 17 21 550 36.67
120 Tej Guttikonda (So) Chattahoochee JV 29th 15.0 13 29 550 36.67
121 Jennifer Osborne (Jr) Singapore A 33rd 15.0 11 33 550 36.67
122 Anderson Roloff (Sr) Taft 69th 15.0 2 51 550 36.67
123 Sam Brochin (Fr) Hunter B (JV) 85th 15.0 9 36 540 36.00
124 Alejandro Buendia (Sr) Bellarmine 9th 18.5 17 32 660 35.68
125 Ben Koppel (Sr) Richard Montgomery 9th 18.0 19 26 640 35.56
126 Henry Roe (So) Rockford Auburn B 53rd 15.0 8 37 530 35.33
127 Will Overman (Jr) Maggie Walker A Championship 19.0 25 17 670 35.26
128 Elizabeth Smith (Sr) Early College at Guilford 9th 18.0 14 35 630 35.00
129 Aniruddha Rao (Jr) Centennial B 93rd 14.0 9 31 490 35.00
130 Katherine Enright (Fr) Singapore A 33rd 15.0 15 22 520 34.67
131 Farah Kabir (Sr) Richard Montgomery 9th 18.0 18 26 620 34.44
132 Catherine Campbell (Jr) State College B 81st 12.5 5 33 430 34.40
133 Arjun Joshi (So) Singapore B (JV) 57th 15.5 14 25 530 34.19
134 Yunheng "Daniel" Zhu (Sr) Del Norte 89th 15.0 7 37 510 34.00
135 Justin Estreicher (Sr) Half Hollow Hills East 69th 15.0 5 41 510 34.00
136 Jack Martin (Sr) Sidney 29th 15.5 12 28 520 33.55
137 Ethan Magnuson (So) Southside (SS) 45th 11.5 6 26 380 33.04
138 Joe Stitz (So) Washington A (JV) 81st 15.0 4 41 490 32.67
139 Sam Emmerson (Sr) Bloomington 9th 19.0 19 24 620 32.63
140 Eric Yang (Sr) Shanghai Puxi A 37th 15.5 4 42 500 32.26
141 William He (Fr) Centennial D (JV) 93rd 14.0 7 31 450 32.14
142 Nicolas Gruenwald (Jr) Singapore A 33rd 15.0 9 30 480 32.00
143 Christian Moore (So) Maggie Walker B (JV) 69th 15.0 6 36 480 32.00
144 Wilder Seitz (Fr) Barrington (JV) 49th 16.0 14 23 510 31.88
145 Kathryn Jiang (Jr) High Tech B 17th 16.0 8 35 510 31.88
146 Jayanth Sundaresan (Sr) Davis 17th 15.0 9 29 470 31.33
147 Robert Crawford (Fr) Detroit Catholic D (JV) 89th 15.0 4 39 470 31.33
148 Zachary Stier (Jr) Bergen County 37th 12.5 8 23 390 31.20
149 Jonathan Luck (Sr) CCA 25th 15.0 14 18 460 30.67
150 Nick Isaf (Jr) Marist 45th 15.0 10 26 460 30.67
151 William Richey (Fr) Dorman B (JV) 85th 15.0 7 32 460 30.67
152 Andrew Smith (Sr) Fisher Catholic 37th 16.0 12 25 490 30.62
153 Steven Kurniawidjaja (Sr) Arcadia 9th 18.0 19 16 540 30.00
154 Deven Lahoti (Sr) St. John's 29th 15.0 10 25 450 30.00
155 Rankani Parthasarathy (Sr) TJ Sci/Tech A [VA] 9th 19.0 13 30 560 29.47
156 Andrey Shakhzadyan (So) Ithaca (JV) 53rd 17.0 9 32 500 29.41
157 Ben Cohen (Sr) George Mason (SS) 77th 15.0 7 30 440 29.33
158 Alex Cross (Sr) Souderton Area 93rd 14.0 6 29 410 29.29
159 Tristan Feinauer (Sr) Simon Kenton 61st 13.0 4 30 380 29.23
160 Andrew Wang (Fr) TJ Sci/Tech B [VA] 73rd 12.5 8 20 360 28.80
161 Bobby Wagner (Sr) Copley 45th 15.0 7 29 430 28.67
162 Hunter Wotruba (So) Fisher Catholic 37th 16.0 13 19 450 28.12
163 Spencer Johnson (So) Washington B 85th 15.0 8 26 420 28.00
164 Akshata Pisharody (So) Maggie Walker B (JV) 69th 15.0 5 32 420 28.00
165 Albert Tai (Jr) Hunter A 33rd 15.0 8 25 410 27.33
166 Nathaniel Monahan (Fr) St. Anselm's (JV) 73rd 15.0 8 25 410 27.33
167 Nicholas Feffer (So) State College B 81st 12.5 2 30 340 27.20
168 Mohammed Khader (Sr) Centennial B 93rd 14.0 4 30 380 27.14
169 Blaze Li (Sr) Shanghai Puxi A 37th 15.5 9 24 420 27.10
170 Gautham Pavar (Jr) Haarlem 77th 10.0 4 19 270 27.00
171 Robert Mansuetti (So) Detroit Catholic C 41st 15.0 11 18 400 26.67
172 Zoe Almaraz (Jr) Lusher 57th 1.5 1 2 40 26.67
173 Christiaan Bedrij-Arpa (Sr) High Tech B 17th 12.5 9 15 330 26.40
174 Michael Yue (Jr) TJ Sci/Tech A [VA] 9th 19.0 12 26 500 26.32
175 Edward Yu (Jr) Haarlem 77th 10.0 6 14 260 26.00
176 Will Kim (Fr) Phillips Andover (JV) 89th 15.0 3 33 390 26.00
177 Luke Ciarelli (Fr) Divine Child 61st 12.0 3 25 310 25.83
178 Justin Yum (Sr) TJ Sci/Tech B [VA] 73rd 15.5 5 30 400 25.81
179 Joshua Cantie (Jr) Detroit Catholic A Championship 19.0 14 21 490 25.79
180 Sam Roberts (So) Simon Kenton 61st 14.0 2 32 360 25.71
181 Betsy Hogan (So) Lusher 57th 12.5 6 20 320 25.60
182 Kyle Casson (Sr) Simon Kenton 61st 13.0 4 25 330 25.38
183 Alex Gustafson (So) PA Leadership 89th 15.0 6 26 380 25.33
184 Jason Li (So) Centennial A 25th 15.5 10 19 390 25.16
185 Paula Babula (Sr) Divine Child 61st 12.0 0 30 300 25.00
186 Daniel Ma (MS) Hunter A 33rd 15.0 10 17 370 24.67
187 Aryaman Tummalapalli (Jr) Singapore A 33rd 15.0 7 23 370 24.67
188 Julius Park (Jr) PA Leadership 89th 15.0 6 25 370 24.67
189 Kyle Cui (Jr) Leland 73rd 15.0 4 29 370 24.67
190 MacKinley Wang-Xu (Jr) Shanghai Puxi B 81st 15.0 1 35 370 24.67
191 Meredith Pounds (Jr) Bloomington 9th 18.0 15 14 440 24.44
192 Daniel Xu (Sr) Berwyn 57th 10.0 7 10 240 24.00
193 Zachary Pease (Sr) Adlai Stevenson 41st 15.0 6 24 360 24.00
194 Noah Tobias (So) Providence 85th 15.0 4 28 360 24.00
195 Eric Zhuang (Sr) Manheim A 33rd 15.0 4 28 360 24.00
196 Julian Gau (Sr) High Tech A Championship 18.0 15 13 430 23.89
197 Lex Cooper (So) Dorman A 49th 15.5 4 29 370 23.87
198 Shuchen Liang (Jr) Haarlem 77th 10.5 1 23 250 23.81
199 Sandy Pecht (Sr) Bergen County 37th 13.5 4 24 320 23.70
200 Jack Rubien (Jr) PA Leadership 89th 15.0 7 21 350 23.33
201 Ahan Patel (So) Manheim A 33rd 15.0 6 23 350 23.33
202 Gary Tse (Jr) Centennial A 25th 3.0 0 7 70 23.33
203 Gilad Avrahami (Fr) Hunter B (JV) 85th 14.0 6 20 320 22.86
204 Alex Fang (Sr) Palo Alto 33rd 15.0 10 14 340 22.67
205 Ben Wise (Fr) Marist 45th 15.0 8 18 340 22.67
206 Matt Chalem (So) Washington A (JV) 81st 15.0 3 28 340 22.67
207 Soumil Mukherjee (Fr) Singapore B (JV) 57th 15.5 7 20 340 21.94
208 Ian Thomas (So) North Kansas City 93rd 11.0 3 18 240 21.82
209 Sung Hyup Lee (Sr) Bergen County 37th 11.5 10 5 250 21.74
210 Douglas Simons (Fr) High Tech B 17th 12.5 7 13 270 21.60
211 David Ma (Fr) Paul L. Dunbar (JV) 41st 14.5 7 17 310 21.38
212 Nikko Ong (Jr) Manheim B 65th 15.0 5 22 320 21.33
213 Anja Kalaba (Sr) Manheim B 65th 15.0 5 22 320 21.33
214 Joshua Salajan (Sr) Flowery Branch 57th 15.5 4 25 330 21.29
215 James Zetterman (Sr) Carbondale 17th 18.0 6 26 380 21.11
216 Andrew Ilyas (Sr) Waterloo 65th 10.0 3 15 210 21.00
217 Saul Schaffer (Sr) Lusher 57th 12.5 1 24 260 20.80
218 Teddy Knox (Jr) Davis 17th 13.5 7 14 280 20.74
219 Chloe Levine (Fr) Hunter B (JV) 85th 14.5 1 28 300 20.69
220 Steen Alme (Fr) Centennial C (JV) 77th 15.5 5 22 320 20.65
221 Rohan Laljani (So) Centennial C (JV) 77th 15.5 4 23 310 20.00
222 Matt Dew (So) Washington A (JV) 81st 15.0 4 22 300 20.00
223 Eliot Williams (So) Davis 17th 14.0 4 20 280 20.00
224 Kara Garvey (Sr) Christiansburg 65th 15.0 2 26 300 20.00
225 Alex Niederberger (Sr) North Kansas City 93rd 12.0 2 20 240 20.00
226 Abhinav Kumar (So) Chattahoochee JV 29th 8.5 2 13 170 20.00
227 Sean Manners (Sr) Quince Orchard 17th 1.5 1 1 30 20.00
228 Carrie Derner (Fr) Washington B 85th 15.0 0 30 300 20.00
229 Daud Shad (So) Mountain Lakes (SS) 49th 17.0 5 23 330 19.41
230 Brent Mordern (Sr) Hunter A 33rd 15.0 9 11 290 19.33
231 Mabel D'Souza (Jr) Wilmington Charter 29th 15.0 9 11 290 19.33
232 Ryan McMillan (Jr) Providence 85th 15.0 6 17 290 19.33
233 David Rower (Sr) Taft 69th 15.0 2 25 290 19.33
234 Hasna Karim (So) Southside (SS) 45th 13.0 2 21 250 19.23
235 Piper Winkler (So) Phillips Andover (JV) 89th 15.0 4 20 280 18.67
236 Colin Little (Jr) Loudoun County 49th 15.0 3 22 280 18.67
237 Rohan Hegde (Fr) TJ Sci/Tech A [VA] 9th 19.0 5 25 350 18.42
238 Abhishek Aditham (Sr) Bellarmine 9th 18.5 5 24 340 18.38
239 Jakob Boeye (Fr) Centennial C (JV) 77th 15.5 5 18 280 18.06
240 Sean Gillikin (Fr) Detroit Catholic D (JV) 89th 15.0 5 17 270 18.00
241 Lars de Lorenzi (So) State College A 53rd 15.0 2 23 270 18.00
242 Aditi Choudhury (So) Chattahoochee JV 29th 15.0 1 25 270 18.00
243 Zack Tomko (Fr) Dorman B (JV) 85th 10.0 1 16 180 18.00
244 Lily Zhang (Fr) State College B 81st 13.0 6 11 230 17.69
245 David Song (So) Bergen County 37th 11.5 5 10 200 17.39
246 Harrison Wang (So) Hinsdale Central 25th 15.0 10 6 260 17.33
247 Nathan Cha (So) Adlai Stevenson 41st 15.0 4 18 260 17.33
248 Corinne Burch (So) Maggie Walker B (JV) 69th 15.0 2 22 260 17.33
249 Adrian Jimenez (Sr) Loudoun County 49th 15.0 2 22 260 17.33
250 Zsombor Gal (Fr) Paul L. Dunbar (JV) 41st 11.0 3 13 190 17.27
251 Zachary Osmond (So) Providence 85th 15.0 3 19 250 16.67
252 Jeremiah Ogle (Sr) George Mason (SS) 77th 12.0 2 16 200 16.67
253 Nathan Brown (Sr) Southside (SS) 45th 9.0 0 15 150 16.67
254 Eric Braeuner (Jr) Novi 61st 8.5 4 6 140 16.47
255 Keely Mizell (Sr) Lusher 57th 8.5 2 10 140 16.47
256 Alexander Newman (Jr) Montgomery Blair Championship 16.5 9 9 270 16.36
257 Logan Feingold (So) Quince Orchard 17th 11.0 5 8 180 16.36
258 Alex Chen (Sr) Davis 17th 13.5 2 18 220 16.30
259 Suproteem Sarkar (Sr) Berwyn 57th 15.0 6 12 240 16.00
260 Samuel Kao (So) High Tech B 17th 7.5 3 6 120 16.00
261 Shayar Bhatacharjee (So) Manheim A 33rd 15.0 2 20 240 16.00
262 Caleb Young (Jr) Washington B 85th 15.0 0 24 240 16.00
263 Michael Tang (Jr) Haarlem 77th 9.5 4 7 150 15.79
264 Joshua Geselowitz (So) State College B 81st 11.5 1 16 180 15.65
265 Mohammad Nizamuddin (Sr) Rockford Auburn A Championship 20.0 11 9 310 15.50
266 Will Gao (Jr) Copley 45th 13.0 3 14 200 15.38
267 Nicholas Lai (Sr) Palo Alto 33rd 15.0 6 11 230 15.33
268 Yvonne Sanchez (So) Maggie Walker B (JV) 69th 15.0 3 17 230 15.33
269 Chandler Parks (Fr) Dorman B (JV) 85th 15.0 1 21 230 15.33
270 Dhilip Raman (So) Valley Christian (JV) 69th 15.0 1 21 230 15.33
271 Catherine Boileau (Jr) Novi 61st 14.0 3 15 210 15.00
272 Tommy Varley (Fr) Copley 45th 4.0 1 4 60 15.00
273 Sophie Gu (So) Taft 69th 15.0 5 12 220 14.67
274 Sean Chen (So) Shanghai Puxi B 81st 15.0 3 16 220 14.67
275 Sreya Pudi (Fr) Dorman B (JV) 85th 7.5 3 5 110 14.67
276 Jacob Smith (Fr) Detroit Catholic D (JV) 89th 15.0 2 18 220 14.67
277 Will Lamarra (So) Detroit Catholic C 41st 15.0 2 18 220 14.67
278 August Bratti (Jr) St. Joseph 45th 15.0 2 18 220 14.67
279 Ray Zeng (Jr) High Tech B 17th 7.5 2 7 110 14.67
280 Cole Phinney (So) Washington A (JV) 81st 15.0 1 20 220 14.67
281 Young Lee (So) Adlai Stevenson 41st 9.0 3 7 130 14.44
282 Dmitriy Yarunin (So) Centennial D (JV) 93rd 14.0 3 14 200 14.29
283 George Lu (Jr) Waterloo 65th 13.5 4 11 190 14.07
284 Tim Quintanilla (Jr) Hannibal 65th 15.0 2 17 210 14.00
285 Henry Mason (Sr) Rappahannock County (SS) 77th 15.0 1 19 210 14.00
286 Ayush Maganahalli (Jr) Haarlem 77th 10.0 0 14 140 14.00
287 Natalie Rubin (Jr) Quince Orchard 17th 14.5 4 12 200 13.79
288 Shrayus Sortur (Jr) Wilmington Charter 29th 8.0 3 5 110 13.75
289 Narahari Bharadwaj (Sr) Berwyn 57th 11.0 3 9 150 13.64
290 Richard Cui (So) Centennial D (JV) 93rd 14.0 1 17 190 13.57
291 Alexandria Guo (Sr) Shanghai Puxi A 37th 15.5 4 13 210 13.55
292 Steven Vo (Sr) Rockford Auburn A Championship 20.0 12 3 270 13.50
293 Hari Krishna (So) Leland 73rd 15.0 3 14 200 13.33
294 Irene Williams (So) Southside (SS) 45th 13.5 3 12 180 13.33
295 Sam He (So) Phillips Andover (JV) 89th 15.0 2 16 200 13.33
296 Addison Conn (Jr) TJ Classical [NC] 81st 14.5 1 17 190 13.10
297 Jordan McIntyre (Fr) TJ Classical [NC] 81st 10.5 1 11 130 12.38
298 Joshua Day (Sr) Rockford Auburn B 53rd 15.0 5 8 180 12.00
299 Mia Cavener (So) State College A 53rd 15.0 3 12 180 12.00
300 David Godovich (Fr) Hunter B (JV) 85th 7.5 2 5 90 12.00
301 Richard Zheng (Sr) Del Norte 89th 15.0 0 18 180 12.00
302 Noah Levine (Jr) Montgomery Blair Championship 16.0 5 9 190 11.88
303 Akash Wasil (Sr) Half Hollow Hills East 69th 14.5 3 11 170 11.72
304 Aniket Dehadrai (Fr) Norman North 17th 18.0 4 13 210 11.67
305 Andrew Kozlowski (So) Divine Child 61st 3.5 1 2 40 11.43
306 Michael Buffa (Fr) Manheim B 65th 15.0 5 7 170 11.33
307 Thomas Davidson (So) Christiansburg 65th 15.0 1 15 170 11.33
308 Sharan Kumar (Sr) High Tech A Championship 18.0 4 12 200 11.11
309 Ada-Marie Gutierrez (Fr) Hunter B (JV) 85th 9.0 1 8 100 11.11
310 Alex Wood (Jr) Dorman A 49th 15.5 4 9 170 10.97
311 Kara Combs (So) Northmont 9th 13.0 6 2 140 10.77
312 David Lowe (Sr) Taft 69th 15.0 1 14 160 10.67
313 Brandon Reynolds (Fr) Detroit Catholic D (JV) 89th 15.0 0 16 160 10.67
314 Caroline Koester (Fr) Western Albemarle Championship 20.0 6 9 210 10.50
315 Vikram Raghupathi (Fr) Berwyn 57th 11.5 1 10 120 10.43
316 Omar El-Sabrout (So) Rancho Bernardo 17th 18.0 7 4 180 10.00
317 Hannah Wang (Fr) Paul L. Dunbar (JV) 41st 11.0 3 5 110 10.00
318 Morgan Murphy (Fr) St. Joseph 45th 15.0 2 11 150 10.00
319 Azlan Maqbool (Sr) Lusher 57th 3.0 1 1 30 10.00
320 Anna Cambron (Fr) Phillips Andover (JV) 89th 15.0 0 15 150 10.00
321 Effie Jia (Jr) Haarlem 77th 10.0 0 10 100 10.00
322 Bryan Ugaz (So) Rancho Bernardo 17th 18.0 7 3 170 9.44
323 Jared Taylor (Sr) Early College at Guilford 9th 18.0 2 13 170 9.44
324 William Jiang (So) Rockford Auburn B 53rd 15.0 2 10 140 9.33
325 Alan Tang (Jr) Del Norte 89th 15.0 2 10 140 9.33
326 Amy Sun (Sr) Waterloo 65th 7.5 1 5 70 9.33
327 Sully Carpenter (Jr) TJ Classical [NC] 81st 11.0 1 8 100 9.09
328 Shirley Li (Sr) Cinco Ranch 61st 14.4 1 11 130 9.03
329 Aniketh Udipi (Sr) Solon 9th 18.0 5 6 160 8.89
330 Devin Beckstoffer (Sr) Christiansburg 65th 9.0 1 6 80 8.89
331 Lauren Onel (Jr) Univ. Chicago Lab Championship 17.0 4 7 150 8.82
332 Maddi Ross (Sr) Univ. Chicago Lab Championship 12.5 5 1 110 8.80
333 Anant Mishra (Sr) Centennial A 25th 12.5 1 9 110 8.80
334 Ashwin Swaminathan (Fr) Albemarle 53rd 15.0 2 9 130 8.67
335 Annie Parnell (So) George Mason (SS) 77th 7.0 0 6 60 8.57
336 Zach Varley (Jr) Copley 45th 13.0 1 9 110 8.46
337 Henry Peck (Sr) Quince Orchard 17th 9.5 2 4 80 8.42
338 Tanvi Dutta Gupta (Fr) Singapore B (JV) 57th 15.5 3 7 130 8.39
339 Forrest Hammel (Sr) LASA A Championship 21.0 4 9 170 8.10
340 Aileen Zhang (So) St. John's 29th 15.0 3 6 120 8.00
341 Hunter Lindsey (Jr) Glasgow (SS) 37th 15.0 0 12 120 8.00
342 Lauren Papp (So) Northmont 9th 19.0 7 1 150 7.89
343 Kelly Missett (Sr) Western Albemarle Championship 19.0 2 11 150 7.89
344 Emma Farrell (Jr) Souderton Area 93rd 14.0 1 9 110 7.86
345 Andrew Krawczyk (Fr) Dorman B (JV) 85th 11.5 2 5 90 7.83
346 Jon Streu (Sr) Rappahannock County (SS) 77th 9.0 0 7 70 7.78
347 Chelsea Russell (So) Simon Kenton 61st 13.0 1 8 100 7.69
348 Jackie Feffer (Fr) State College B 81st 10.5 0 8 80 7.62
349 Gabriel Hernandez (So) Rappahannock County (SS) 77th 4.0 1 1 30 7.50
350 Michael Isaf (Jr) Marist 45th 8.0 0 6 60 7.50
351 Vivek Chinimilli (So) Novi 61st 9.5 0 7 70 7.37
352 Peyton Galloway (Jr) North Kansas City 93rd 9.5 0 7 70 7.37
353 Anish Patel (So) Glasgow (SS) 37th 15.0 2 7 110 7.33
354 Andreas Ravichandran (Sr) Albemarle 53rd 15.0 1 9 110 7.33
355 Aakash Singh (Sr) Solon 9th 18.0 2 9 130 7.22
356 John Riedel (So) Rappahannock County (SS) 77th 12.5 2 5 90 7.20
357 Christina Shin (So) Marist 45th 7.0 0 5 50 7.14
358 David Popovici (Jr) Flowery Branch 57th 15.5 2 7 110 7.10
359 Phoebe Duke-Mosier (Sr) Mountain Lakes (SS) 49th 17.0 2 8 120 7.06
360 Conrad Oberhaus (Fr) Adlai Stevenson 41st 8.5 1 4 60 7.06
361 Aditya Sudhakar (Fr) Cinco Ranch 61st 14.4 0 10 100 6.94
362 HoWon Choo (Jr) Rancho Bernardo 17th 18.0 4 4 120 6.67
363 Shea Charkowsky (Fr) Valley Christian (JV) 69th 15.0 2 6 100 6.67
364 Kaizen Conroy (So) Shanghai Puxi B 81st 15.0 0 10 100 6.67
365 Nick Longerbeam (So) TJ Classical [NC] 81st 9.0 0 6 60 6.67
366 Jacob Sheffield (Fr) Rappahannock County (SS) 77th 4.5 0 3 30 6.67
367 Sambuddha Chattopadhyay (So) Montgomery Blair Championship 4.5 0 3 30 6.67
368 Ashton Mallory (Sr) Simon Kenton 61st 3.0 0 2 20 6.67
369 Parth Kotak (So) Maggie Walker A Championship 19.0 4 4 120 6.32
370 Joseph Chong (Fr) Providence 85th 15.0 1 7 90 6.00
371 Bryce Plunkett (Fr) Centennial D (JV) 93rd 14.0 0 8 80 5.71
372 Rachel Tracy (Jr) Northmont 9th 11.0 2 2 60 5.45
373 Caleb Barfield (Jr) Glasgow (SS) 37th 15.0 2 4 80 5.33
374 John Hoban (Fr) St. Joseph 45th 15.0 2 4 80 5.33
375 Pranati Parikh (So) Hannibal 65th 15.0 1 6 80 5.33
376 Devyan Biswas (So) Valley Christian (JV) 69th 15.0 0 8 80 5.33
377 Thomas Ma (Jr) Waterloo 65th 7.5 0 4 40 5.33
378 Isabelle Donahue (Jr) Lusher 57th 4.0 1 0 20 5.00
379 Yashas Lokesh (So) Centennial B 93rd 14.0 0 7 70 5.00
380 Ben Rohrs (So) North Kansas City 93rd 4.0 0 2 20 5.00
381 Kendra Hale (Sr) Christiansburg 65th 2.0 0 1 10 5.00
382 Keshav Tadimeti (Sr) CCA 25th 15.0 1 5 70 4.67
383 Niranjan Ramasekaran (Fr) Chattahoochee JV 29th 6.5 0 3 30 4.62
384 Alex Merrick (Sr) Novi 61st 9.0 0 4 40 4.44
385 Aidan Peck (So) Ithaca (JV) 53rd 17.0 0 7 70 4.12
386 Robert Cote (Jr) PA Leadership 89th 15.0 2 2 60 4.00
387 Brooklynn Wall (Jr) North Kansas City 93rd 5.0 0 2 20 4.00
388 Kausik Velaga (Fr) Norman North 17th 18.0 1 5 70 3.89
389 Will Rarer (Fr) Johns Creek 41st 15.5 1 4 60 3.87
390 Isaiah Ho (So) Southside (SS) 45th 5.5 0 2 20 3.64
391 Ananth Murtry-Miller (So) Paul L. Dunbar (JV) 41st 8.5 0 3 30 3.53
392 Daniel Hayden (Sr) Norman North 17th 18.0 2 2 60 3.33
393 Frida Galaviz (Fr) Divine Child 61st 3.0 0 1 10 3.33
394 Mateo D'Agostino (Sr) George Mason (SS) 77th 10.5 0 3 30 2.86
395 Neha Wasil (Jr) Half Hollow Hills East 69th 3.5 0 1 10 2.86
396 Grace Gong (Fr) Wilmington Charter 29th 3.5 0 1 10 2.86
397 Michelle Zheng (Fr) Wilmington Charter 29th 3.5 0 1 10 2.86
398 Alexis Hall (Sr) Sidney 29th 15.5 1 2 40 2.58
399 Kyle Asta (Fr) Barrington (JV) 49th 16.0 0 4 40 2.50
400 Luke Skelton (Sr) Fisher Catholic 37th 16.0 0 4 40 2.50
401 Philip Flannery (Fr) St. Anselm's (JV) 73rd 12.0 0 2 20 1.67
402 Jackson Collins (Sr) Western Albemarle Championship 19.5 1 1 30 1.54
403 Brendon Jenkins (Jr) Northmont 9th 14.0 1 0 20 1.43
404 John Kim (Jr) Leland 73rd 15.0 0 2 20 1.33
405 Amy Mu (Fr) Johns Creek 41st 15.5 0 2 20 1.29
406 Alex Metz (Jr) Carbondale 17th 18.0 1 0 20 1.11
407 Marcel Dupont (Jr) Univ. Chicago Lab Championship 9.5 0 1 10 1.05
408 Michelle Zhao (Sr) Half Hollow Hills East 69th 10.0 0 1 10 1.00
409 Ben Gibson (Sr) Bloomington 9th 10.0 0 1 10 1.00
410 Evan Johnson (Sr) Bloomington 9th 10.0 0 1 10 1.00
411 Christian Pensabene (Fr) Souderton Area 93rd 14.0 0 1 10 0.71
412 John Ramsoondar (Sr) Christiansburg 65th 4.0 0 0 0 0.00
413 Muhannah Hossain (Sr) Western Albemarle Championship 1.5 0 0 0 0.00
414 Dani Peric (So) Divine Child 61st 3.5 0 0 0 0.00
415 Maria Galaviz (Fr) Divine Child 61st 1.0 0 0 0 0.00
416 Owen Baribeau (Jr) Waterloo 65th 6.5 0 0 0 0.00
417 Joanne Martinez (Fr) Divine Child 61st 2.0 0 0 0 0.00
418 Sam Abrole (Jr) Half Hollow Hills East 69th 2.0 0 0 0 0.00
419 Gavin Booth (Fr) Hannibal 65th 8.0 0 0 0 0.00
420 Evan Wallace (Fr) Hannibal 65th 7.0 0 0 0 0.00
421 Tiago Beaulieu (So) Lusher 57th 2.5 0 0 0 0.00
422 Cameron Minor (Sr) North Kansas City 93rd 6.5 0 0 0 0.00